Afwisseling genoeg!

De ene dag liep ik mee op een PG-afdeling van een verzorgingshuis, de volgende dag op een kinderdagverblijf.
Twee totaal verschillende zorgsituaties met veel overeenkomsten: zorgvragers met onvolledige communicatiemogelijkheden werden verzorgd, verschoond en gevoed.
En ook de ergonomische adviezen die ik gaf aan de zorgverleners kwamen grotendeels overeen.
Of het nu gaat om mensen aan het einde van hun leven of kleine mensjes aan het prille begin, hun verzorging wordt zwaar omdat wij veel van die zorgvragers bij elkaar op één afdeling of in één kinderdagverblijf stoppen.
Heel effectief, want dan heb je weinig zorgverleners nodig. Maar die moeten dan wel heel vaak per dag dezelfde handelingen herhalen. Als het werk dan soms ook nog op een lichamelijk belastende manier wordt uitgevoerd of als de juiste hulpmiddelen ontbreken, dan liggen problemen op de loer. En dan… ben ik er om te kijken of ik met kleine aanwijzingen en tips de zorgverleners kan ondersteunen en de organisatie kan adviseren.

Scroll naar boven