Wet van Murphy deel 2

De gifbeker moet blijkbaar tot op de laatste druppel leeggedronken worden. Waar hebben wij, als VvE, dit aan verdiend?

Deel 1 eindigde op de maandagmorgen van week 1.
Uiteindelijk zijn er die week nog wat puien geplaatst. Maar de levering bleef onregelmatig en wat er kwam was vaak niet goed, zoals verkeerd draaiende deuren. En toen stopte de levering helemaal zodat we in week twee vanaf woensdag de hele zaak moesten stopzetten.
Er werd schade gereden aan de auto van één van de bewoners toen er een container werd omgeruild.

Weer allerlei overleg met ons en tussen alle partijen en mooie beloftes voor de week erna: die laatste week voor de Bouwvak zou alles volgens planning gaan. De fabriek zou in het weekend overwerken en maandag zou er vroeg een hele lading puien komen.

Ook werd de planning voor na de Bouwvak aangepast: eerst een week alles op orde brengen, dan starten. Dus weer voor iedereen, bewoners, CV-installateur en de firma voor de zonweringen allerlei wijzigingen!

Tot overmaat van ramp bleek ook de doos met bellen zoek. Het geplande overleg moest uitgesteld worden vanwege een file, kortom, weer een onvoorstelbaar onrustige week en een hele vrijdag in de war geschopt.

Met pijn in ons buik keken we maandag om 7.00 uur naar buiten: niets.
Even later een vrachtauto en enkele monteurs, hoera!
Maar nee, alweer te vroeg gejuicht, want er werden schuifpuien gebracht maar zonder het bijbehorende zijraam, dus daar kan niets mee gedaan worden. En geen enkele pui voor de voorzijden, waarvan er deze week een flink aantal geplaatst zouden worden.
Geïrriteerde buren en monteurs en driftig overleg met alles en iedereen. Maar het helpt niets….

Aha, een tweede vrachtauto!!!
Helaas: nog meer incomplete schuifpuien en het bijbehorende glas…. Dat moet voor de bouwvak weer allemaal opgehaald worden, want dat kan je niet tot september aan de weg laten staan.

Het huis van Jan-Paul en nummer 7 stonden voor deze week op de planning. Maandag en dinsdag de voorkant, donderdag de beide schuifpuien…. Omdat de voorzijde als extra’s waren ingepland hielden we er al rekening mee, dat dit misschien niet zou gaan lukken. Dus we bereidden wel wat voor, maar haalden nog niet alles van de kant. Gelukkig maar! We vrezen dat we nu ergens half oktober aan de beurt zullen zijn….

Je weet dat bij een bouwproject wel eens iets niet goed gaat en dat partijen soms even langs elkaar heen werken. Maar dit is nu echt één grote nachtmerrie geworden.
En we vertrouwen uiteraard geen enkele toezegging meer.
Naar buiten lopen is een angstaanjagende toestand geworden, omdat er altijd wel weer een buur is die er iets over wil zeggen…. Ze weten allemaal dat wij er niets aan kunnen doen, maar het geklaag en de vragen blijven en we voelen ons toch verantwoordelijk!
Het wordt steeds moeilijker om optimistisch te blijven….

Maandag en dinsdag was er overleg met allerlei partijen en woensdag om 8.00 uur weer een vergadering bij mij aan tafel. We probeerden met elkaar de boel vlot te trekken en hebben afspraken gemaakt, zodat het na de Bouwvak misschien eindelijk eens een keer gaat lopen. Want ook de aannemer komt in de knel met nieuwe opdrachten als het allemaal nog weken gaat uitlopen…. We zullen zien!

Vanmorgen, donderdag 24 juli 2025 stormden de monteurs om kort na 7.00 uur de tuin binnen en begon het slopen…. Dus gaan we er vanuit dat we vanavond zowel hier als hiernaast een mooie nieuwe schuifpui hebben.
De andere zijde komt dan op mijn verjaardag…
Gisterenmorgen wisten we dat het door zou gaan, dus de rest van de dag werd gevuld met alles verplaatsen en afdekken en dat was nog een hele klus. Gelukkig kwam Morgan helpen. Die is lang en sterk, dus dat was voor ons een grote steun.

Vanavond en de komende dagen zullen we bezig zijn met schoonmaken en herinrichten. Het voordeel is dat alle hoeken en gaatjes eens makkelijk te bereiken zijn en er tussen de bedrijven door het nodige naar de vuilstort of kringloopwinkel verdwijnt!

Open huis….

Als de bouwplaats vrijdag is opgeruimd zullen er vier rustige weken volgen, want dan is iedereen met vakantie…
Daar zullen we allemaal van genieten: de mensen van de bouw om even niet te hoeven piekeren over dit totaal ontspoorde traject en wij, als bestuur en bewoners zijn even verlost van ‘zal het wel of zal het niet doorgaan’ en de overlast die bouwwerkzaamheden altijd geven.

En dan gaan we er vanuit dat vanaf week 35 alles als een zonnetje gaat lopen!

Ondanks alle beloftes en toezeggingen is er dus gewoon NIETS opgeruimd en/of weggehaald. Dus gaat de strijd weer door….

Scroll naar boven